top of page

Сучасна освіта

Інновації в освіті
В 2016 році британські експерти виділили десять вже існуючих нововведень, які найближчими роками вплинуть  на освіту в світі.

Головні тренди в освіті

 

Адаптивне навчання 

Адаптивне навчання – це коли учень отримує на підставі великих даних рекомендації щодо змісту, процесу, методик та темпу навчання, коли для нього вибудовується освітня траєкторія. 

 

Перевернуте навчання

«Перевернуте навчання» – це форма активного навчання, авторами якої вважаються вчителі хімії Аарон Самс і Джонатан Бергманн (США). Дана технологія являє собою педагогічну модель, в якій типова подача лекцій і організація домашніх завдань міняються місцями. Учні дивляться вдома короткі відеолекції, у той час як у класі відводиться час на виконання вправ, обговорення проектів і дискусії. Відеолекції часто розглядаються як ключовий компонент у «переверненому» підході, вони створюються викладачем і розміщуються в Інтернеті.

 

Гейміфікація на уроках

Навчайся, граючись: ще одна потужна нова освітня технологія – гейміфікація. Всі знають, що навчання через гру – найкраще, що можна придумати, так вчаться діти, все це давно доведено дослідженнями. Зміст гейміфікації – вичленувати з гри ігрові механіки, структуру і каркас і застосувати їх в неігровому контексті.

 

Змішане навчання

Змішане (гібридне) навчання, blended learning. Його сенс у тому, щоб поєднувати навчання за комп’ютером і спілкування з живим учителем. Завдяки тому, що можна індивідуально збирати курс з частин різних курсів, гейміфікувати, адаптувати, збирати дані і давати зворотний зв’язок, у змішаному навчанні є можливість збудувати по-справжньому індивідуальну освітню траєкторію і дати людині управління своїм навчанням.

Основні форми STEM-орієнтованого підходу до навчання

bottom of page