Обране

Моя професія - ВЕТЕРИНАР!

01.06.2020

1/10
Please reload

Останнє
Please reload

Година пам’яті: «Жнива розпачу. Дивись і пам’ятай»

25.11.2019

Ти кажеш не було голодомору?

І не було голодного села?

А бачив ти в селі пусту комору,

З якої зерна вимели до тла?

Як навіть марево виймали із печі

І забирали прямо із горшків.

Окрайці виривали з рук малечі,

Із торбинок нужденних стариків?

Ти кажеш не було голодомору?

Чого ж тоді, як був і урожай,

Усе суціль викачували з двору,-

Греби, нічого людям не лишай!

Хто ж села, вимерлі на Україні,

Хто? На чиєму це лежить сумлінні?

Імперський молох світ нам затуляв!

Я бачив сам оту зловісну пору

І пухлих, і померлих на шляхах.

І досі ще стоять мені в очах…

А кажеш – не було голодомору?

Д. Білоус

 

    У кожну четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам’ятна дата – День пам’яті жертв Голодомору.

    Особливо вражають сторінки, де викарбовано слова про голод.

    І сьогодні, через скільки років, жахливо ступати болючими стежками страшної трагедії, яка розігралася на благословенній землі квітучого українського краю 87 років тому.

На вшанування пам’яті мільйонів українців, загиблих у страшні 1932 -1933роки. В приміщенні читальної зали ВСП «Старобільський коледж ЛНАУ» була проведена виховна година «Жнива розпачу. Дивись і пам’ятай».

    …Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933року, 22 місяці народ страждав, мучився, голодував. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, в Україні щодня помирало голодною смертю 25 тисяч людей, щогодини 1 тисяча, щохвилини 17 чоловік. Мільйони людей, які загинули голодною смертю, не можуть безслідно розтворитися у часі і просторі.

    На виховній годині були представлені відеофільми: «Вбиті Голодомором - реальна кількість жертв», «Тиса. Про голодомор на Україні 1932 - 1933 років», слайди на яких представлені матеріали дослідницьких нарисів пережитих жахів голодомору, виставки та відео кліп на пісню Оксани Білозір «Свіча».

    Саме таке подання матеріалів створює цілісну картину злочину, дає можливість показати різні аспекти трагедії Голодомору: історичне тло , на якому відбувалось нищення української нації, сутність тоталітарного режиму, що спричинив штучний голод в Україні.

    Минуле не належить нікому. Воно - надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм призначено винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

    Саме це, ми хотіли донести до студентів та присутніх на заході і сподіваємося, що вони не зосталися байдужими. Та будуть пам’ятати і шанувати пам'ять про загиблих в ті страшні роки голодомору.

 

Захід підготували: бібліотекар Ковальова О.В.

та студенти груп М-31 Калюжний Михайло, Р - 31 Шпигун Іван.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ми в Instagram

нмц2019.png

Лічильник відвідувань з 01.01.2018 р.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now