top of page
Куратори – педагоги, які постійно спілкуються із студентами, закріпленими за ними, різнобічно впливають на них і водночас працюють за предметною системою.

Методична скринька куратора

Скачати закодований rar-архів (пароль спитати у Кліменко В.І.)

Укладачі: 

Кліменко В.І. – заступник директора з виховної роботи, викладач-методист, спеціаліст вищої категорії

Лозенко Н.А. – голова методичного об’єднання кураторів,

викладач, спеціаліст І категорії

Лозенко Є.В. – викладач, спеціаліст ІІ категорії

 

Електронний довідник «Методична скринька куратора» вміщує методичні матеріали організації, планування та моніторингу виховної роботи куратора навчальної групи. Довідник розкриває роботу методичного об’єднання кураторів, діяльність школи молодого куратора, функціонування студентського самоврядування. Висвітлено психологічні аспекти виховання підлітків. Запропоновано корисні поради кураторам.

Мета створення електронного довідника розрахована на подальше вдосконалення виховної роботи в технікумі.

Робота в 2016 році приймала участь у  конкурсі «Педагогічні інновації», який організовує Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта», в номінації "Інноватика в організації виховної роботи" і зайняла ІІ місце.

Матеріали з "Методичної скриньки"

10 заповідей до кураторського успіху

Заповідь перша

          Ніколи не намагайся виховувати, перебуваючи в поганому настрої. Виховання студентів – це одне з найпрекрасніших занять куратора, і його неодмінно повинні супроводжувати хороший настрій, доброзичливість, прихильність до спілкування.

Заповідь друга

          Ясно визначте, чого ви хочете від студента, і поясніть йому, а також дізнайтеся, що він думає з цього приводу. Найголовніше – вам треба переконати студента, що ваші виховні цілі – це і його цілі.

Заповідь третя

          Надайте студенту самостійність, виховуйте, але не контролюйте кожен його крок. Допомагайте,але не виконуйте справи за нього.

Заповідь четверта

          Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до нього і розбирайте зі студентом його правильні і помилкові кроки до мети.

Заповідь п’ята

          Не пропустіть моменту, коли досягнуто успіх. «Ти молодець, тому що…»

Заповідь шоста

          Вкажіть помилку, відразу дайте оцінку і зробіть паузу, щоб студент усвідомив почуте. Будь-яке зауваження треба робити відразу після помилки, при цьому обов’язково відзначаючи хороше.

Заповідь сьома

          Оцінюйте вчинок, а не особистість: сутність людини і її окремі вчинки не одне і теж. Не «ти поганий!», а «ти вчинив погано!» і поясніть коротко чому.

Заповідь восьма

          Дайте студенту відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте йому, вірите в неї, хороші думки про нього, незважаючи на його помилку.

Заповідь дев’ята

          Виховання – це послідовність цілей. Завдання куратора – своєчасно і точно підіймати планку, керуючись системою перспективних цілей.

Заповідь десята

          Куратор повинен бути твердим, але добрим. Все добре в свій час, і треба вміти застосовувати різні методи в залежності від конкретної ситуації.

bottom of page